Dwuletnie wyniki chirurgicznego leczenia ciężkiej niedokrwiennej niedomykalności zastawki mitralnej

W randomizowanym badaniu porównującym naprawę zastawki mitralnej z wymianą zastawki mitralnej u pacjentów z ciężką niedomykalnością niedokrwienną niedokrwienną, nie stwierdziliśmy znaczących różnic w końcowym indeksie objętości skurczowej lewej komory (LVESVI), przeżyciu lub zdarzeniach niepożądanych po roku od operacji . Jednak pacjenci z grupy naprawczej mieli znacznie więcej nawrotów umiarkowanej lub ciężkiej niedomykalności mitralnej. Przedstawiamy teraz dwuletnie wyniki tego badania. Metody
Losowo przydzielono 251 pacjentów do naprawy lub wymiany zastawki mitralnej. Pacjentów obserwowano przez 2 lata, a wyniki kliniczne i echokardiograficzne zostały ocenione.
Wyniki
Wśród pacjentów, którzy przeżyli, średni (. SD) 2-letni LVESVI wynosił 52,6 . 27,7 ml na metr kwadratowy powierzchni ciała z naprawą zastawki mitralnej i 60,6 . 39,0 ml na metr kwadratowy z wymianą zastawki mitralnej (średnie zmiany od wartości wyjściowej , -9.0 ml na metr kwadratowy i -6,5 ml na metr kwadratowy, odpowiednio). Dwuletnia śmiertelność wynosiła 19,0% w grupie naprawczej i 23,2% w grupie zastępczej (współczynnik ryzyka w grupie naprawczej, 0,79, 95% przedział ufności, 0,46 do 1,35, P = 0,39). Oparta na rangach ocena LVESVI po 2 latach (uwzględniająca zgony) nie wykazała istotnej różnicy między grupami (z score = -1.32, P = 0.19). Częstość nawrotów umiarkowanej lub ciężkiej niedomykalności mitralnej w ciągu 2 lat była większa w grupie leczonej, niż w grupie zastępczej (58,8% w porównaniu z 3,8%, p <0,001). Nie stwierdzono znaczących różnic między grupami pod względem częstości występowania poważnych zdarzeń niepożądanych i ogólnej częstości ponownych wizyt, ale pacjenci w grupie leczonej mieli więcej poważnych zdarzeń niepożądanych związanych z niewydolnością serca (P = 0,05) oraz z powracaniem do krążenia (P = 0,01). W kwestionariuszu Minnesota Living with Heart Failure zaobserwowano tendencję do większej poprawy w grupie zastępczej (P = 0,07).
Wnioski
U pacjentów poddawanych naprawie lub wymianie zastawki mitralnej w przypadku niedokrwiennej niedomykalności mitralnej nie obserwowano znaczącej różnicy między grupami w remodelingu lub przeżywaniu lewej komory po 2 latach. Niedomykalność zastawki dwudzielnej częściej występowała w grupie leczonej, powodując więcej zdarzeń niepożądanych związanych z niewydolnością serca i przyjęciem sercowo-naczyniowym. (Finansowane przez National Institutes of Health i Canadian Institutes of Health Research; ClinicalTrials.gov number, NCT00807040.)
Wprowadzenie
Niedokrwienna niedomykalność mitralna jest poważną konsekwencją choroby wieńcowej, która niesie ze sobą znaczne ryzyko zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych proporcjonalnie do jej nasilenia.1,2 Niedokrwienna niedomykalność mitralna jest anatomicznie scharakteryzowana przez przebudowę lub zniekształcenie geometrii lewej komory, która ostatecznie prowadzi do brodawkowatości. przemieszczenie mięśni, tethering ulotek i zaburzona koaptacja. W podgrupie pacjentów z ciężką niedomykalnością niedokrwienną niedokrwienną rokowanie jest poważne, a odsetek zgonów wynosi od 15 do 40% po roku.2-4
U pacjentów z ciężką niedomykalnością niedokrwienną niedokrwienną korzyść z chirurgicznej rewaskularyzacji jest niekwestionowana, pod warunkiem, że pacjent ma odpowiednie cele wieńcowe, na które wpływają proksymalne zmiany o wysokim stopniu złośliwości, które zagrażają niedokrwieniu mięśnia sercowego, ale żywotnemu
[hasła pokrewne: Pompy insulinowe, nutraceutyki, Pompy insulinowe Warszawa ]