Alemtuzumab vs. interferon beta-1a we wczesnym stwardnieniu rozsianym ad 9

Zmniejszenie obciążenia uszkodzeniem MRI z ważeniem T2 było większe u pacjentów otrzymujących alemtuzumab niż u pacjentów otrzymujących interferon beta-1a, chociaż różnica po 36 miesiącach nie była znacząca; porównania były ograniczone przez brakujące dane MRI i wysoką częstotliwość odstawiania dla interferonu beta-1a. Ta pozorna lepsza skuteczność alemtuzumabu nie była spowodowana słabą odpowiedzią na interferon beta-1a, ponieważ częstość nawrotów wśród pacjentów otrzymujących interferon beta-1a była niższa niż obserwowana w badaniach dotyczących licencjonowania 14-18. Zespół związany z infuzją związany z alemtuzumabem uniemożliwiły podwójne oślepienie.19 Dlatego wykorzystaliśmy ratera, który nie był świadomy wyników leczenia dla uzyskania wyników skuteczności, zgodnie z zaleceniem American Academy of Neurology, 20 i potwierdził pomyślne utrzymanie oślepiania podczas całego badania. Chociaż nasze badanie sugeruje, że alemtuzumab jest bardziej skuteczny niż interferon beta-1a, gdy podaje się go na najwcześniejszych etapach nawracająco-ustępującego stwardnienia rozsianego, nasze odkrycia podnoszą trudny problem ekspozycji młodych dorosłych, którzy mają niewielką niepełnosprawność na lek o potencjalnie poważnych szkodliwych skutkach. Nasze badanie fazy 2 nie było zaprojektowane do oceny długoterminowego bezpieczeństwa alemtuzumabu, ani też nie było zasilane, aby wykryć niezbyt częste zdarzenia niepożądane. Jednak próba była większa i dłuższa niż inne ostatnie badania fazy 221, 22 i, w przeciwieństwie do nich, wykorzystała aktywny licencjonowany komparator. Do chwili obecnej głównym problemem związanym z bezpieczeństwem jest autoimmunizacja, znana już jako ogólne powikłanie immunologicznej rekonstytucji z limfocytopenii [23, 24]. Jak zaobserwowano wcześniej, autoimmunologię tarczycy4.
Immunologiczna plamica małopłytkowa spowodowała śmierć jednego pacjenta. Po doniesieniu o dwóch kolejnych przypadkach rada nadzorująca dane i bezpieczeństwo zawiesiła podawanie alemtuzumabu w okresie od września 2005 r. Do maja 2007 r. Środki minimalizacji ryzyka skutecznie zidentyfikowały kolejnych pacjentów z immunologiczną plamicą małopłytkową, a takie środki należy uznać za obowiązkowe dla bezpiecznego stosowania w przyszłości. alemtuzumabu. Immunologiczną plamkę małopłytkową obserwowano u 2,8% pacjentów otrzymujących alemtuzumab i 0,9% pacjentów otrzymujących interferon beta-1a. Ostatnio zidentyfikowano związek między plamicą małopłytkową immunologiczną a stwardnieniem rozsianym.25-28 Po podaniu alemtuzumabu w kontekście przeszczepienia komórek krwiotwórczych i innych schorzeń zgłaszano także niedokrwienną plamę małopłytkową. 29-31 Brak wystarczających informacji wyciągnąć wnioski dotyczące ryzyka raka związanego z alemtuzumabem w tej populacji, ponieważ rak został zdiagnozowany u trzech pacjentów w grupie leczonej alemtuzumabem iu jednego pacjenta otrzymującego interferon beta-1a.
Średnie wskaźniki niepełnosprawności poprawiły się wśród pacjentów z grupy alemtuzumabu, co po raz pierwszy zaobserwowano w naszym otwartym badaniu alemtuzumabu2, ale pogorszyło się wśród osób otrzymujących interferon beta-1a. Jeśli utrzyma się poprawa w zakresie niepełnosprawności po alemtuzumabie, pojawią się ważne konsekwencje w leczeniu stwardnienia rozsianego. Poprawa o 0,39 punktu EDSS od wyjściowego wyniku 2,0 punktów oznacza przejście od minimalnej niepełnosprawności do nieprawidłowych oznak neurologicznych bez niepełnosprawności Tej klinicznej zmianie towarzyszyło zwiększenie objętości mózgu w MRI ważonej T1 między 12 a 36 miesiącem, podczas gdy atrofia mózgu była zaawansowana wśród pacjentów otrzymujących interferon beta-1a. Możliwym mechanizmem może być wydzielanie neurotrofin przez limfocyty, które są regenerowane po podaniu alemtuzumabu.32 Te odkrycia potwierdzają hipotezę, że wczesne zahamowanie stanu zapalnego w stwardnieniu rozsianym hamuje złożoną kaskadę mechanizmów chorobowych odpowiedzialnych za długotrwałą niepełnosprawność.
[przypisy: usuwanie blizn potrądzikowych, nutraceutyki, wybielanie warg sromowych ]

Powiązane tematy z artykułem: nutraceutyki usuwanie blizn potrądzikowych wybielanie warg sromowych